top of page

Najlepsza dieta jaka kiedykolwiek istniała

 

Warzywna dieta dr Dabrowskiej sprawdza się zawsze. Działa w oparciu o zjawisko autofagii (2016 Nagroda Nobla w medycynie). Cóż to takiego? Sposób naszego organizmu na oczyszczenie ze starych komórek i zastąpienie ich nowymi, zdrowymi.

Ciało pozbawione węglowodanów, tłuszczy i białek po 2 tygodniach zużyje wszystkie swoje rezerwy i musi się przestawić na odżywianie wewnętrzne, podczas którego zjada swoje własne śmieci i stany zapalne. To wielkie sprzątanie z utratą wagi jako skutkiem ubocznym. Dieta dr Dąbrowskiej jest właściwie bardziej postem, niż dietą. Z tego powodu nie może trwać dłużej, niż 6 tygodni, po których musi nastąpić powrót najpierw do lekkostrawnych potraw, a następnie do normalnego zdrowego żywienia.  

Prawidłowa wersja tej diety składa się w 80 procentach z surowych warzyw, a w 20 procentach z gotowanych lub na parze. Wszystko podawane jako sałatki, zupy, soki lub jedzone bez obróbki. Z owoców można spożywać jedynie grejfruty, cytryny, jagody i jabłka, lecz w niewielkiej ilości. Lista dozwolonych produktów poniżej na zdjęciu.

warzywa dr Dabr 1_edited.jpg
warzywa dr Dabr 2_edited.jpg

Dieta dr Dąbrowskiej jest szczególnie polecana w nstępujących stanach:

Osłabiony system odpornościowy. Problemy z wątrobą i nerkami. Choroba Hashimoto. Kłopoty ze stawami. Nietolerancje pokarmowe. Częste infekcje bakteryjne i grzybicze. Problemy reumatologiczne. Toczeń. Problemy ze stawami. Bóle mięśniowe niewiadomego pochodzenia. Migreny. Hiperprolaktynemia. Niedoczynność tarczycy. Bezpłodność. Torbiele jajników. Poronienia. Problemy skórne. Łuszczyca i trądzik. Zaburzenia menstruacji.

bottom of page